Togg’un yeni modelinin ismi, Türkiye ve Togg’un baş harfi olan “T” ile segment tanımlayıcısı olan “10” ve gövde tipi tamamlayıcısı olan “F” harflerinden oluşuyor. “T10F” ismi, aracın C segmentinde yer alan bir fastback otomobil olduğunu ifade ediyor.

Fastback, Yeni Trend Gövde Tipi

Fastback gövde tipi, sedan ve hatchback gövde tiplerinin bir karışımı olarak tanımlanabilir. Fastback otomobillerde, tavan çizgisi arka tampona kadar tek bir eğimle devam ediyor ve bagaj kapağı yerine arka cam açılıyor. Fastback otomobiller, sportif ve fütüristik bir görünüme sahip oluyor. Togg’un yeni modeli T10F, fastback gövde tipiyle otomotiv trendlerine uyum sağlıyor.

Türkiye'nin Milli Muharip Uçağı KAAN İlk Uçuşunu Gerçekleştirdi Türkiye'nin Milli Muharip Uçağı KAAN İlk Uçuşunu Gerçekleştirdi

T10F, Gemlik’teki Akıllı Tesiste Üretilecek

T10F modeli, Togg’un geçen yıl satışa sunduğu ilk elektrikli akıllı cihazı olan T10X gibi Gemlik’teki akıllı tesiste üretilecek. T10F, T10X ile aynı platformu paylaşıyor ve aynı akıllı yaşam çözümlerine sahip olacak. T10F, uzaktan güncellemelerle (OTA) sürekli kendini yenileyebilen ve yeni kalan bir cihaz olacak.

T10F, Teknoloji Fuarında Tanıtıldı

Togg, kendisini bir mobilite markası olarak tanımlıyor ve ürünlerini akıllı cihaz olarak nitelendiriyor. Bu nedenle, Togg, klasik otomobil fuarları yerine teknoloji fuarlarında boy göstermeyi tercih ediyor. Togg, 2019’da konsept olarak tanıttığı T10F modelini, 2024 yılında dünyanın en büyük teknoloji fuarı olan CES 2024’te seri üretim versiyonuyla tanıttı.

T10F, 2025’te Piyasaya Çıkacak

Togg, T10F modelinin 2025 yılının Mart veya Nisan ayında piyasaya sürülmesini planlıyor. T10F, Türkiye’de en uzun menzile sahip elektrikli otomobillerden biri olacak. T10F, ayrıca bir güç kaynağı olarak da kullanılabilecek ve evdeki elektrikli cihazlara enerji sağlayabilecek. T10F, yapay zeka sistemleri ve sürüş destek asistanları sayesinde sürüş güvenliği ve konforunu en üst seviyeye yükseltecek.

BB1gZcVW

BB1gZcW7

Kaynak: AA