İmar Affı Yolda: Yapı Kayıt Belgesi Bekleyenlere 2024 İmar Barışı Müjdesi! İmar Affı Yolda: Yapı Kayıt Belgesi Bekleyenlere 2024 İmar Barışı Müjdesi!

Türk Kızılay, geçen yıl yaptığı eğitimlerle 776 bin 312 kişiyi ilk yardım konusunda bilinçlendirdi. Özellikle hayat kurtarıcı öneme sahip olan ilk yardım konusunda eğitim ve seminerler düzenleyen Kızılay, 26 ilde bulunan 29 İlk Yardım Eğitim Merkezi ile hizmet sunuyor.

Eğitim Merkezleri ve Sertifikalı Kurslar

Türk Kızılay'ın eğitim merkezlerinde geçen yıl 55 bin 406 kişiye sertifikalı eğitim verilirken, 445 bin 603 kişiye de bilinçlendirme eğitimleriyle ulaşıldı. Milli Eğitim Bakanlığı Destek Hizmetleri Genel Müdürlüğü işbirliğiyle ülke genelinde ise 275 bin 303 öğretmen Türk Kızılay sertifikalı ilk yardım eğitimi aldı. Böylece toplamda 776 bin 312 kişi, Türk Kızılay tarafından ilk yardım alanında bilinçlendirilmiş oldu.

Temel İlk Yardım Eğitimi ve Sertifikasyon

Türk Kızılay'ın ilk yardım eğitim merkezlerinde düzenlenen 2 günlük sertifikalı Temel İlk Yardım Eğitimi'nde, katılımcılara 13 farklı ilk yardım konusunda uygulamalı eğitim veriliyor. Eğitim sonunda katılımcıların becerileri değerlendirilerek, başarı gösterenler sertifika almaya hak kazanıyor.

Türk Kızılay, görme veya işitme kaybı olan dezavantajlı gruplar ile çocuklara yönelik özel içerikler ve uzman kişilerden oluşan çalışma gruplarıyla eğitim çalışmalarını gerçekleştiriyor. Bu sayede toplumun her kesimine ulaşmayı ve ilk yardım bilincini artırmayı amaçlıyor.

Kaynak: AA-Anadolu Ajansı