Milli Savunma Bakanlığı, Türk Silahlı Kuvvetleri'nin terörle mücadelesinin etkinliğini ve kararlılığını vurguladı. İşte ayrıntılar:

MSB Basın ve Halkla İlişkiler Müşaviri Tuğamiral Zeki Aktürk, gerçekleştirilen basın bilgilendirme toplantısında, son bir haftada Irak ve Suriye'nin kuzeyindeki operasyonlarda 54 teröristin etkisiz hale getirildiğini açıkladı. Bu, Türkiye'nin terörle mücadelesindeki kararlılığının bir göstergesi olarak dikkat çekiyor.

Düzensiz Göçmen Hareketliliği: 60 Kişi Yakalandı Düzensiz Göçmen Hareketliliği: 60 Kişi Yakalandı

Aktürk, 1 Ocak'tan bugüne kadar Irak'ın 360, Suriye'nin kuzeyinin ise 442 teröristin etkisiz hale getirildiğini belirtti. Toplamda 802 teröristin etkisiz hale getirilmesi, Türk Silahlı Kuvvetleri'nin terörle mücadelesinin başarısını gösteriyor.

Sınırların korunması konusunda da açıklamalarda bulunan Aktürk, dünya standartlarında ve teknoloji yoğunluklu sistemlerle sınırların güvence altına alındığını vurguladı. Ayrıca, sınır ihlallerine karşı etkili bir mücadele yürütüldüğünü belirtti.

Sınır güvenliğinin sağlanmasıyla ilgili olarak, son bir haftada 284 kişinin yakalandığını ve 2.291 kişinin sınırı geçemeden engellendiğini dile getiren Aktürk, toplamda 48.596 kişinin sınırı yasa dışı yollarla geçmesinin önlendiğini ifade etti.

Tuğamiral Aktürk, Türk Silahlı Kuvvetleri'nin uluslararası misyonlar çerçevesinde bölgesel ve küresel barışa önemli katkılar sunduğunu vurguladı. Ayrıca, Türkiye'nin stratejik iş birlikleri ve terörle mücadele konusundaki kararlılığına dikkat çekti.

Kaynak: AA-Anadolu Ajansı