Türkiye Genelinde Uyuşturucu Operasyonu: 881 Kilo Madde Ele Geçirildi Türkiye Genelinde Uyuşturucu Operasyonu: 881 Kilo Madde Ele Geçirildi

İletişim Başkanı Fahrettin Altun, MİT ve polisin ortak operasyonu sonucunda yakalanan 33 siyonist casusa ilişkin Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın uyarılarını hatırlattı. İsrail istihbaratına bağlı oldukları belirtilen casusların, Türkiye'de yaşayan Filistinlilere ve ailelerine yönelik eylemler için temin edildiği bildirildi.

İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya, "İsrail İstihbarat Servisinin ülkede ikamet eden yabancı uyruklu şahıslara yönelik" gerçekleştirilen operasyonda 33 kişinin gözaltına alındığını açıkladı. Casusların, Türkiye'nin de aralarında bulunduğu, Filistin dışında yaşayan HAMAS üyelerine yönelik suikast planları yaptığı iddia ediliyor.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın 6 Aralık 2023 tarihli açıklamalarını sosyal medya hesabından paylaşan Fahrettin Altun, Türkiye'nin bu tür tehditlere karşı kararlı bir duruş sergileyeceğini vurguladı. Altun, "Böyle bir işe kalkışanlar bunun sonuçlarının son derece ciddi olabileceğini unutmamalıdır." şeklinde açıklamada bulundu. Türkiye'nin istihbarat ve güvenlik alanındaki başarılarına vurgu yaparak, ülkenin bu konuda ne kadar tecrübeli olduğunu hatırlattı.

Altun, "Türkiye’nin hem istihbarat hem güvenlik alanında aldığı mesafeyi dünyada bilmeyen yoktur. Ayrıca biz dün kurulmuş bir devlet değiliz. Bunu da kimsenin aklından çıkartmaması gerekir." diyerek, ülkenin tarihine ve güçlü duruşuna vurgu yaptı.

Kaynak: (İLKHA)