Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mehmet Fatih Kacır, İstanbul'da düzenlenen Uluslararası Kuluçka Merkezi'nin açılışında yaptığı konuşmada, Türkiye'nin teknoloji alanındaki çabalarını ve uluslararası iş birliğini vurguladı. Kacır, yakın zamanda hayata geçirilecek "Tech Visa" programı ile Türkiye'nin teknolojiye dayalı çalışmaları olan uluslararası teknoloji girişimlerini ülkeye davet edeceğini belirtti.

Bakan Kacır, İslam coğrafyasının bilimsel mirası ve potansiyelinin altını çizerek, genç girişimcilere yönelik desteklerin artırılacağını ifade etti. Uluslararası Kuluçka Merkezi'nin, girişimcilere sunacağı imkanlarla İslam coğrafyasının kalkınmasına katkı sağlayacağını vurguladı.

Mor bakteriler: dünya dışı yaşamın yeni iz sürücüleri olabilir Mor bakteriler: dünya dışı yaşamın yeni iz sürücüleri olabilir

Bakan Kacır, Türkiye'nin teknoloji ve inovasyon alanındaki çabalarını sürdürdüğünü belirterek, AR-GE, yenilikçilik ve inovasyon ekosistemini güçlendirmeye devam edeceklerini dile getirdi. Türkiye'nin teknoloji girişimciliğindeki başarılarına vurgu yaparak, gençlerin teknoloji alanındaki potansiyellerini ortaya çıkarmak için çeşitli destek mekanizmalarının devreye sokulacağını söyledi.

Bakan Kacır, Türkiye'nin küresel rekabette öne çıkmak için teknoloji ve girişimcilik alanındaki çabalarını kararlılıkla sürdüreceğini belirtti. Ülkenin girişimcilik ekosisteminin güçlendirilmesi ve İstanbul'un teknoloji girişimlerinin buluşma noktası haline getirilmesi için çalışmaların hız kesmeden devam edeceğini ifade etti.

Kaynak: AA-Anadolu Ajansı