Şanlıurfa’da öyle bir yerden çıktılar ki! Şanlıurfa’da öyle bir yerden çıktılar ki!

Harran Belediye Başkanı Mahmut Özyavuz, Berat Kandili'ni kutlama mesajında, bu mübarek gecenin af, merhamet ve mağfiretin bol olduğu bir zaman dilimi olduğunu vurguladı. Özyavuz, dualarla hem Müslüman kardeşlerin kurtuluşunu hem de kendi kurtuluşlarını dilediklerini belirtti.

Başkan Özyavuz, yayımladığı mesajında şu ifadelere yer verdi: "Cenab-ı Allah’a şükürler olsun ki bir kez daha af, merhamet ve mağfiret gecesi olan Berat Kandili’ni idrak edeceğiz. Bu gece gönüllerin merhamet dolduğu, insanların sabırlı, saygı ve sevginin hâkim olduğu 11 ayın Sultanı Ramazan-ı Şerif’in habercisi olan Berat Kandili’ni idrak etmenin huzuru ve mutluluğunu yaşıyoruz."

Başkan Özyavuz, gecenin dualarla ve tövbelerle dolu olduğunu vurgulayarak, "Bu gece ellerimizi semaya açıp bir kez daha önce Müslüman kardeşlerimizin kurtuluşu sonra da kendi kurtuluşumuz için dualar edip tövbe edeceğiz." dedi. Ayrıca, Cenab-ı Allah'ın bereketi ve rahmetiyle dolu bu mübarek gecede iyiliklerin ve paylaşmanın önemine de vurgu yaptı.

Başkan Özyavuz, mesajının devamında, Berat Kandili'nin ilimiz Şanlıurfa’ya, huzur şehri Harran’a, ülkeye ve tüm Türk İslam Âlemine hayırlar getirmesini niyaz ettiğini ifade etti. Tüm hemşerilere saygı, sevgi ve hürmetlerini sunarken, duaların ve iyiliklerin önemine dikkat çekti.

Muhabir: MEHMET MEKİ AKGÜL