Çin ve Kuzey Kore Arasında “En Üst Düzey” İş Birliği Görüşmesi Gerçekleşti Çin ve Kuzey Kore Arasında “En Üst Düzey” İş Birliği Görüşmesi Gerçekleşti

Cumhurbaşkanı Erdoğan ve Başbakan Rama'nın liderliğinde gerçekleşen toplantı sonrasında, Türkiye ile Arnavutluk arasında çeşitli alanlarda işbirliğini güçlendirecek 6 anlaşma imzalandı. Bu anlaşmalar arasında TRT ile Arnavutluk Radyo Televizyonu arasında iş birliği protokolü, medya ve iletişim alanında işbirliğine ilişkin mutabakat zaptı, ormanların ve korunan alanların sürdürülebilir yönetimi alanında mutabakat zaptı, askeri çerçeve anlaşması, kalkınma işbirliği ve Arnavutluk'taki TİKA Program Koordinasyon Ofisinin statüsüne ilişkin anlaşma ile çevre alanında işbirliğine ilişkin mutabakat zaptı bulunuyor.

 İmzalanan bu anlaşmalarla Türkiye ile Arnavutluk arasındaki işbirliği ve dostluk ilişkileri daha da güçlenirken, her iki ülkenin ortak çıkarlarına hizmet edecek önemli adımlar atılmış oldu. Bu anlaşmaların, karşılıklı fayda ve dayanışma temelinde ilerleyen Türkiye-Arnavutluk ilişkilerine önemli katkılar sağlaması bekleniyor. 

Kaynak: (İLKHA)