Dışişleri Bakanı Hakan Fidan, G20 Dışişleri Bakanları Toplantısı için gittiği Brezilya'dan sonra Venezuela'ya geçerek Devlet Başkanı Nicolas Maduro ile önemli bir görüşme gerçekleştirdi. Resmi ziyaret kapsamında Başkent Karakas'taki Miraflores Sarayı'nda gerçekleşen görüşme, Türkiye ile Venezuela arasındaki işbirliğinin güçlenmesine yönelik umut verici adımları içeriyor.

Tesla'nın Karında Büyük Düşüş Tesla'nın Karında Büyük Düşüş

 

Maduro, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda, Bakan Fidan ile gerçekleştirdikleri toplantının harika geçtiğini belirterek, Türkiye ile Venezuela arasındaki sıkı çalışma gündemini ve ortak refahı hedefleyen somut anlaşmaları vurguladı. İki ülkenin kardeş halkları olarak güçlü bir dostluğu pekiştirdiklerini ifade etti.

 

Görüşmeye, Venezuela Dışişleri Bakanı Yvan Gil ve Türkiye'nin Karakas Büyükelçisi Aydan Karamanoğlu da katıldı. Bu görüşme, diplomatik ilişkilerin daha da derinleşmesine ve karşılıklı fayda sağlayacak alanlarda işbirliğinin artmasına yönelik önemli bir adım olarak değerlendiriliyor.

 Bakan Fidan'ın Venezuela ziyareti, Türkiye'nin Latin Amerika'daki varlığını ve bölgesel ilişkilerini güçlendirme çabalarının bir yansıması olarak dikkat çekiyor. İki ülke arasındaki dostluk ve işbirliğinin daha da pekiştirilmesi adına atılan bu adımlar, geleceğe umutla bakılmasını sağlıyor.

Kaynak: (İLKHA)