Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Öncü Keçeli, İsrail Dışişleri Bakanı'nın sosyal medya platformunda yaptığı paylaşıma yönelik sert bir tepki gösterdi. İsrail'in Filistin topraklarını işgal ettiği günden bu yana, Filistinlilere karşı işlediği ağır suçları gizlemeye çalıştığını ve kendilerine dokunulmazlık zırhı oluşturmaya çalıştığını belirtti.

Keçeli, özellikle son 6 aydır Gazze'de yaşananların artık saklanamaz hale geldiğini ve İsrail'in soykırım işlemekle yargılandığını ifade etti. Türkiye'nin Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın gerçekleri dile getirmesini hedef aldığını belirterek, İsrail'in hesap vereceği bir dönemin başladığını vurguladı.

Keçeli, uluslararası kamuoyunu, İsrailli yetkililerin işlediği suçlar karşısında adaletin sağlanması için harekete geçmeye çağırdı. Türkiye'nin, Filistin halkına karşı uygulanan zulmü gündeme getirmeye ve doğruları dile getirmeye devam edeceğini vurguladı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Azerbaycan Cumhurbaşkanı Aliyev ile telefonda görüştü Cumhurbaşkanı Erdoğan, Azerbaycan Cumhurbaşkanı Aliyev ile telefonda görüştü

İsrail'in eylemlerine karşı dünya genelinde artan tepkiler ve adalet talepleri, uluslararası alanda İsrail'in hesap vermesi gerektiği yönünde bir baskı oluşturuyor. Türkiye ise bu süreçte Filistin halkının yanında durmaya ve adaletin sağlanması için çaba göstermeye kararlı bir şekilde devam ediyor.

Kaynak: AA-Anadolu Ajansı