Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından onaylanan 5 milletlerarası anlaşma, Resmi Gazete'de yayımlandı. Bu anlaşmalar, Türkiye'nin uluslararası ilişkilerinde yeni bir döneme işaret ediyor.

Ankara'da 22 Aralık 2023'te imzalanan Türkiye Cumhuriyeti Hükümeti ile Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti (KKTC) Arasında Koyun Keçi Çiçek Aşısının Hibe Yapılmasına Dair Anlaşma'nın Resmi Gazete'de yayımlanmasıyla, Türkiye'nin KKTC'ye yaptığı aşı hibesi resmiyet kazandı.

Son Bir Haftada 1 Milyon 968 Bin 551 Araç Kontrol Edildi Son Bir Haftada 1 Milyon 968 Bin 551 Araç Kontrol Edildi

Geçiş Serbest Ticaret Anlaşması:

Ankara'da 26 Aralık 2023'te imzalanan Türkiye Cumhuriyeti ile Filistin Devleti arasındaki "Geçiş Serbest Ticaret Anlaşması"na dair karar, Resmi Gazete'de yer aldı. Bu anlaşma ile Türkiye ve Filistin arasındaki ticaret ilişkilerinde yeni bir dönem başlıyor.

Eğitim İşbirliği Anlaşması:

Resmi Gazete'de yayımlanan Türkiye Cumhuriyeti Hükümeti ile Kazakistan Cumhuriyeti Hükümeti Arasında Eğitim Alanında İşbirliği Anlaşması ile iki ülkenin eğitim alanındaki işbirliği eşitlik ve karşılıklı saygı ilkesiyle gelişecek.

NEXT Akdeniz Havzası İşbirliği Programı:

"Türkiye Cumhuriyeti adına 13 Ekim 2023'te Ankara'da imzalanan (Intereg V1-B) NEXT Akdeniz Havzası (NEXT MED) İşbirliği Programına İlişkin Finansman Anlaşması'nın Onaylanması Hakkında Karar" ile Türkiye'nin Akdeniz Havzası'ndaki işbirliği güçleniyor.

Resmi Gazete'de yer alan Türkiye Cumhuriyeti ile EFTA Devletleri Arasında Serbest Ticaret Anlaşması'ndaki değişiklikler, Türkiye'nin işlenmiş tarım ürünleri alanındaki ilişkilerini güncelliyor.

Kaynak: AA-Anadolu Ajansı