Şanlıurfa'nın Haliliye ilçe sınırları içinde bulunan ve yaklaşık dört mahalle ve ana bulvarın kesişme noktasında yer alan Uçak Savar Kavşağı'nda yapılan düzenleme vatandaşların tepkisini topladı.

Şanlıurfa’da Sıcakların Kurtarıcısı: Serinletici Urfa Lebenisi Şanlıurfa’da Sıcakların Kurtarıcısı: Serinletici Urfa Lebenisi

Cumhuriyet Caddesi'nin Recep Tayyip Erdoğan Bulvarı ve Yenişehir Emniyet Caddesi'ni bir birine bağlayan noktada yer alan kavşakta yapılan yeni refüj düzenlemeleri nedeniyle sinyalizasyon lambaları kaldırıldı. 

Yapılan bu düzenleme kapsamında kavşağı oluşturan refüjler tamamen ortadan kaldırıldı. Vatandaşlar, bu düzenleme nedeniyle sık sık kazaların meydana geldiğini belirterek, Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi'nden kavşağın eski haline benzer bir çalışma yapmasını talep ettiler. 

Bir mahalle sakini, "Bu düzenleme sonrası kavşakta sürekli kazalar oluyor. Sinyalizasyon lambalarının kaldırılması ve refüjlerin ortadan kaldırılması, sürücülerin dikkatini dağıtıyor ve tehlikeye yol açıyor. Belediyenin bir an önce bu soruna çözüm bulmasını istiyoruz" dedi.

Vatandaşlar, belediyenin bu konuda bir an önce adım atmasını ve kavşağın güvenli hale getirilmesini bekliyor.

Muhabir: M.Meki AKGÜL