Eğitimde gösterdiği başarılarla dikkat çeken Şanlıurfa’da, Vali Hasan Şıldak, Liselere Geçiş Sistemi (LGS) sınavında Türkiye birinciliği elde eden gençleri ve ailelerini kabul etti. Ziyaret sırasında gençleri, ailelerini ve öğretmenlerini tebrik eden Vali Şıldak, bu başarıların diğer öğrencilere örnek olmasını temenni etti.

6 ilde 7 tematik tarım meslek lisesi açıldı 6 ilde 7 tematik tarım meslek lisesi açıldı

Vali Şıldak : Gençlerimize İnanıyoruz

Vali Hasan Şıldak, “Şanlıurfa, Türkiye’nin en genç nüfusuna sahip şehirlerinden biri. Gençlerimize fırsatlar sunulduğunda neler başarabileceklerini bir kez daha gördük. Bugün burada bulunmaktan büyük mutluluk duyuyorum. Şanlıurfa’ya geldiğim ilk günden itibaren eğitimi öncelikli konularımız arasında tuttuk. Bugün bu çabalarımızın sonuçlarını görmek bizi gururlandırıyor. Tüm gençlerimizi yürekten tebrik ediyorum” dedi.

Ziyaret sırasında, 2024-2025 eğitim-öğretim yılı hazırlıklarına da değinen Vali Şıldak, “Başarıyı İzleme ve Geliştirme Projesi sayesinde eğitimdeki başarı oranımızın arttığını görmekten memnuniyet duyuyorum. Okullarımızın fiziki ve akademik koşullarını iyileştirmek için çalışmalarımız sürüyor. Şanlıurfa olarak bu konuda bilinçlendik. Yeni eğitim-öğretim yılının planlamalarını bu doğrultuda yapıyoruz. Her ilçemizi ayrı ayrı değerlendirerek çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Şanlıurfa’da eğitim seviyesinin daha da yükseleceğine inanıyorum” şeklinde konuştu.

Ziyarette Şanlıurfa İl Milli Eğitim Müdürü Asım Sultanoğlu da yer aldı.

kaynak: valilik basın

Muhabir: Kübra TOPAL