Viranşehir Belediyespor, Adıyaman Belediyespor'u 3-2 Mağlup Etti Viranşehir Belediyespor, Adıyaman Belediyespor'u 3-2 Mağlup Etti

Şanlıurfa’nın Viranşehir ilçesinde Peygamber Sevdalıları Vakfı tarafından ülke genelinde yapılan Siyer Yarışması büyük bir katılımla gerçekleşti. Yarışmaya 7’den 70’e binlerce kişi ilgi gösterdi.

Yarışmacılara kolonya ve şeker ikramı

Yarışma 10.30’da başladı ve adaylara 90 dakika süre verildi. Yarışmaya giren adaylara kolonya ve şeker ikram edildi. Ayrıca yarışmanın kuralları ve düzenlemeleri hakkında bilgilendirme yapıldı.

14 farklı noktada 135 soru

Yarışma, ilçe merkezinde 2, köylerde ise 12 olmak üzere toplam 14 farklı noktada düzenlendi. Yarışmanın 1 ve 2’nci kategorisinde 60, 3 ve 4’üncü kategorisinde ise 75 soru soruldu. Yarışmaya yaş farkı gözetmeksizin binlerce kişi katıldı.

“O’nu oku O’nu yaşa” teması

Yarışmanın düzenleyicisi olan Peygamber Sevdalıları Vakfı Viranşehir Temsilcisi Mehmet Kaya, yarışmanın “O’nu oku O’nu yaşa” temasıyla gerçekleştirildiğini söyledi. Kaya, yarışmaya katılanların memnuniyetlerini dile getirdiklerini ve çocuklarının din ve diyanetlerini öğrendiklerini ifade ettiklerini belirtti. Kaya, amaçlarının kardeşlerine Hazreti Muhammed’in hayatını okutmak ve öğretmek olduğunu vurgulayarak, “Biz inşallah Peygamberimizi kendimize rol alırsak hem dünyamızı ve hem de ahretimizi mamur etmiş oluruz.” dedi.

Kaynak: (İLKHA)