ÖSYM'nin duyurusuna göre, Yabancı Dil Bilgisi Seviye Tespit Sınavı, bu Pazar gerçekleşiyor. Türkiye genelinde 111 bin 803 aday, 81 ilde 402 binada ve 4 bin 974 salon kullanılarak sınava girecek.

Sınav, 81 sınav merkezinde saat 10.15'te başlayacak. Ancak adaylar, saat 10.00'dan sonra sınav binalarına alınmayacak. Engelli adaylar için ek süre uygulanacak ve 30 dakika ilave süre verilecek.

Kimlik kartını kaybeden veya nüfus cüzdanında eksiklik bulunan adaylar için il ve ilçe nüfus müdürlükleri sınav günü saat 10.00'a kadar açık olacak. Sınav gününe kadar gereken belgeleri tamamlamak önemlidir.

Eğitim Koçu Yılmaz: LGS Öncesinde Öğrencilerimiz Planlama Yapmalı Eğitim Koçu Yılmaz: LGS Öncesinde Öğrencilerimiz Planlama Yapmalı

Sınav sonuçları 25 Nisan'da açıklanacak ve bu sonuçlar 5 yıl boyunca geçerli olacak. Adaylara şimdiden başarılar dileriz!

ÖSYM Başkanı Prof. Dr. Bayram Ali Ersoy, sınavın 20 dilde gerçekleştirileceğini belirtti. En çok tercih edilen İngilizce dilinde 96 bin 757 adayın sınava gireceğini ifade etti. Diğer dillerden katılacak adaylar için ise farklı soru ve uygulamalar yapılacak.

Kaynak: AA-Anadolu Ajansı