Tekstil Fabrikasında Çıkan Yangın Kontrol Altına Alındı Tekstil Fabrikasında Çıkan Yangın Kontrol Altına Alındı

Peygamber Sevdalıları Vakfı, her yıl olduğu gibi bu yıl da “O’nu Oku O’nu Yaşa” temalı Siyer Yarışması düzenliyor. Yarışma, Peygamber Efendimizin (sav) hayatını okumak, öğrenmek ve yaşamak isteyen 7’den 70’e herkesin katılımına açık. Yarışma, yarın saat 10.30’da Türkiye genelindeki belirlenen merkezlerde gerçekleştirilecek.

Yarışma nasıl olacak?

Yarışma, dört kategoride olup yazılı test usulü ile yapılacak. Yarışmaya katılmak isteyenler, yanlarında kimlik belgesi, kurşun kalem ve silgi bulundurmalı. Yarışma için giriş belgesi istenmeyecek. Yarışmanın 1. ve 2. kategorisinde 60 soru, 3. ve 4. kategorisinde 75 soru sorulacak. Tüm kategoriler için cevaplama süresi 90 dakika olarak belirlendi. Yarışma soruları, Abdullah Ayyıldız’ın “Alemlere Rahmet Efendimiz (sav)” adlı kitabından hazırlandı.

Yarışmada neler kazanılacak?

Yarışmada, her kategoride ve her seviyede birinci, ikinci ve üçüncü olanlara çeşitli ödüller verilecek. Buna göre, 1. ve 2. kategoride birinci olanlara umre, ikinci olanlara bilgisayar, üçüncü olanlara dron; 3. ve 4. kategoride birinci olanlara umre, ikinci olanlara bisiklet, üçüncü olanlara tablet hediye edilecek.

Yarışma yerini nasıl öğrenebilirsiniz?

Yarışmaya başvuranlara, yarışma yerleri SMS olarak bildirildi. Kendisine mesaj ulaşamayanlar veya yarışma günü farklı bir yerde bulunan katılımcılar, yarışma yerini Peygamber Sevdalıları Vakfı’nın internet sitesinde yer alan il/ilçe temsilcilerini arayarak öğrenebilir ve istedikleri yerde yarışmaya katılabilir.

Kaynak: (İLKHA)