Dünyanın farklı coğrafyalarında yetim, öksüz ve kimsesizlere yönelik yardım çalışmalarında bulunan uluslararası yardım kuruluşu Avrupa Yetim Eli, bir yandan Afrika ülkelerinde hanelere gıda yardımı yapıp iftar yemeği ikramında bulunurken öteki taraftan Türkiye'de ihtiyaç sahibi ailelerin çocuklarına yönelik giydirme programını yürütüyor.

Şanlıurfa'da haşerelerle mücadele seferberliği başlatıldı Şanlıurfa'da haşerelerle mücadele seferberliği başlatıldı

464Fb572 3Bcf 4D5E B0B4 Bd2B4327Dc62

Avrupa Yetim Eli, hayırseverlerin destekleriyle yürütülen yardım çalışması kapsamında Şanlıurfa'da yüzlerce çocuğun giyim ihtiyaçlarını karşılayarak bayram öncesinde mazlumların duasına ortak oldu.

Aileleri ile birlikte gelen çocuklar, Ramazan Bayramı için kendilerine giysi ve ayakkabı seçti.

Ayrıca çocuklara yardım kuruluşu yetkilileri tarafından bayram harçlığı dağıtıldı.

Başlatılan giydirme programı kapsamında açıklamalarda bulunan Avrupa Yetim Eli Gönüllü Temsilcisi Celalettin Kılıç, hayırseverlerin destek vermesini istedi.

"Bayramı güler yüzle geçirmeleri dileğiyle"

Kılıç, "Ramazan ayının son günlerine yaklaşırken inşallah bayramı idrak edeceğiz. Avrupa Yetim Eli olarak yetim ailelerimizin çocuklarına bir nebze de umutlarına ışık olabilmek için bugün burada toplandık. Yavrularımıza inşallah bayramlık hediye edeceğiz. Allah'u Teala hayır yapanların hayırlarını kabul eylesin. Hayırseverlerin yardımları çok oldukça yavrularımıza daha da el uzatabileceğiz. Ayrıca hayır sahiplerinin bize vermiş olduğu nakdi paraları da çocuklarımıza harçlık olarak vereceğiz. Bayramı güler yüzle geçirmeleri dileğiyle." dedi.

14990B23 2625 4340 Bb00 D915Ef8E25Af

Muhabir: MEHMET MEKİ AKGÜL