Yetimler Vakfı, Gazze’ye 7 Ekim’den beri devam eden siyonist saldırılara karşı “Gazze’ye Acil Yardım” kampanyası başlattı. Kampanya kapsamında, Gazze halkına gıda, battaniye, sıcak yemek, kırmızı et, hijyen paketi gibi temel ihtiyaç malzemeleri ulaştırıldı.

Ambulanslar Gazze’ye Yola Çıktı

Yetimler Vakfı, Gazze’ye yapılan yardım çalışmalarını koordine etmek üzere Mısır’a bir heyet gönderdi. Heyet, Mısır’ın İsmailiye kentinde üretilen ve tüm ekipmanlarıyla donanımlı olan 2 ambulansı teslim aldı. Ambulanslar, test sürüşünün ardından Gazze’ye ulaştırılmak üzere yola çıktı.

Japonya Savunma Bakanlığı: 43 Trilyon Yenlik Savunma Harcamaları Planı Yetersiz Bulundu Japonya Savunma Bakanlığı: 43 Trilyon Yenlik Savunma Harcamaları Planı Yetersiz Bulundu

Gazze’ye Umut Olacaklar

Yetimler Vakfı’nın gönderdiği ambulanslar, başka ülkelerden de gelen yardımlarla birlikte konvoy halinde Mısır’dan hareket etti. Ambulanslar, Refah Sınır Kapısı’ndan Gazze’ye giriş yapacak. Ambulanslar, siyonist saldırılarda yaralanan ve tedaviye ihtiyacı olan Filistinli kardeşlerimize hayat kurtaracak.

Kaynak: (İLKHA)