Yeniden Refah Partisi Genel Başkan Vekili Doğan Aydal, Halk TV canlı yayınında yaptığı açıklamada, yerel seçimler öncesinde AK Parti ile iş birliği yapmayacaklarını belirtti. Aydal, AK Parti'nin İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan adayı Murat Kurum'u eleştirerek, "Kanal İstanbul beka sorunumuzdur, bu sebep bile Murat Kurum'un İBB başkanı olmaması için yeterlidir" ifadelerini kullandı. Bu açıklamalar, Cumhur İttifakı içerisinde önemli bir gelişmeyi işaret ediyor.

Aydal: "Erdoğan, Yeniden Refah’ı Arka Bahçesi Gibi Görmeye Çalıştı"

Doğan Aydal, Cumhur İttifakı'nda yaşanan gelişmelere dair yaptığı açıklamada, "Erdoğan, Yeniden Refah’ı arka bahçesi gibi görmeye çalıştı. Ortada uzlaşma niyeti yoktu" ifadelerini kullandı. Ayrıca, "Kanal İstanbul beka sorunumuzdur. Bu sebep bile Murat Kurum’un İBB başkanı olmaması için yeterlidir" şeklindeki sözleriyle dikkat çekti.

"AK Parti Verdiği Sözleri Tutmadı, Aday Bile Bulamıyor"

Aydal'ın açıklamalarından öne çıkanlar şu şekilde:

TBMM Adalet Komisyonu'nda 8. Yargı Paketi'nin İlk 14 Maddesi Onaylandı TBMM Adalet Komisyonu'nda 8. Yargı Paketi'nin İlk 14 Maddesi Onaylandı
  • "AK Parti'nin verdiği sözleri tutmadığını gördük. Hükümetin hiçbir tarafında dahlimiz yok. AK Parti hiç kimseyi dinlemiyor. Bizim bir partiye güç verişimizi ciddiye almadıklarını gördüm. Onların bizimle yaptığı toplantıları havanda su dövme toplantıları olduğunu fark ettik. Bizim tabanımız da onları istemiyor."

  • "Şimdi AK Parti hiç olmadığı kadar sıkıntıda aday bile bulamıyor. En sıkıntılı şehirlerde bile eski adaylarını yeniden gösterdi. Ankara, İstanbul ve İzmir'i kaybedince de kendisini yenilmiş sayacak."

"Murat Kurum’un Poşetten Başka Bir Şeyi Var Mı?"

Aydal, Murat Kurum'un isminin geçtiği açıklamalarında şu ifadeleri kullandı: "Murat Kurum isminde Emine Erdoğan’ın etkisi olduğunu düşünüyorum. Geçmişteki çalışmalarda bu poşet işlerinde vs. Kurum ile ilişkilerinin etkisidir bu. Murat Kurum beyefendiyle tanışıyorum, gayet beyefendi biri. Ama Çevre ve Şehircilik Bakanlığı yaptığı döneminde aklınızda kalan poşetten başka bir şey var mı? 25 kuruşluk poşet… Onda bile mantık hatası var."

"Biz AK Parti'yi Kazandırmak İçin Var Olan Bir Parti Değiliz"

  • "Bizim bir partiye güç verişimizi ciddiye almadıklarını gördüm. Onların bizimle yaptığı toplantıları havanda su dövme toplantıları olduğunu fark ettik. Bizim tabanımız da onları istemiyor. AK Parti'li dostlar diyorlar ki 'bizi desteklemezseniz CHP kazanacak.' Biz AK Parti'yi kazandırmak için var olan bir parti değiliz. Biz bir sebeple anlaşamayabiliriz. Öyle de gözüküyor. Bizimle İstanbul adaylarını da paylaşmadılar."
Kaynak: (Haber Merkezi)