Kültür ve Turizm Bakanlığı, 1629 sözleşmeli personel alımı için başvuruların başladığını duyurdu. Yapılan açıklamada, Şanlıurfa'dan 4 büro personeli, 10 Koruma ve Güvenlik Görevlisi, 3 temizlik personeli, 1 kütüphaneci, 2 teknisyen ve 3 Restoratör olmak üzere toplamda 23 personel alımı gerçekleştirileceği belirtildi.

Başvuru Detayları:

Başvurular, e-Devlet üzerinden Kültür ve Turizm Bakanlığı - Kariyer Kapısı üzerinden veya Kariyer Kapısı İşe Alım İşlemleri Sayfası üzerinden gerçekleştirilecek. Adaylar sadece bir il ve bir pozisyon için başvuruda bulunabilecekler.

Başvuru Tarihi: Başvuruların başlama ve bitiş tarihleri henüz belirlenmemiştir. Adaylar, güncel başvuru süresi bilgilerini Kariyer Kapısı İşe Alım İşlemleri Sayfası adresinden takip edebilirler.

Başvuru Alanları ve Kadrolar: 1629 sözleşmeli personel alımında, 14 farklı alanda istihdam sağlanacak. Bu alanlar arasında Tekniker, Teknisyen, Kütüphaneci, Mühendis, Aşçı, Şoför, Güvenlik Görevlisi, Müze Araştırmacı, Arkeolog, Çocuk Gelişimci, Büro Personeli, Şehir Plancısı, Mimar, Temizlik Personeli ve Bahçıvan kadroları yer alıyor.

Genel Şartlar: Başvuru yapacak adaylarda aranacak genel şartlar şunlardır:

DEM Parti Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Adaylarını Tanıttı DEM Parti Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Adaylarını Tanıttı
  • Türk Vatandaşı olmak,
  • 18-35 yaş aralığında olmak,
  • Kamu haklarından mahrum bulunmamak,
  • Türk Ceza Kanunu'nun belirli suçlardan mahkum olmamak,
  • Erkek adaylar için askerlik durumu itibarıyla; askerlikle ilgisi bulunmamak, muvazzaf askerlik hizmetini yapmış yahut ertelenmiş veya yedek sınıfa geçirilmiş olmak,
  • Görevini devamlı yapmasına engel olabilecek akıl hastalığı bulunmamak.

Başvuru Değerlendirmesi: Başvurular KPSS puanına göre değerlendirilecek. Puan alt sınırı 60 olarak belirlendi. Ayrıca sözlü ve uygulamalı sınavlar da yapılacak. Sözlü sınav tarihleri ve detayları www.ktb.gov.tr ve isealimkariyerkapisi.cbiko.gov.tr adreslerinden duyurulacaktır.

Kültür ve Turizm Bakanlığı'nın bu alımla Şanlıurfa'daki kadrosunu güçlendirmesi bekleniyor. Haberimizi takip ederek güncel gelişmeleri öğrenebilirsiniz.

Kaynak: MEHMET TAHİR TANRIKULU