Yüksek Seçim Kurulu (YSK), bugünkü toplantısında Şanlıurfa'nın Siverek, Halfeti ve Nevşehir'in Ürgüp ilçelerinde seçimlerin yenilenmemesine karar verdi.

CHP'nin "Ürgüp'te seçimin yenilenme kararının kaldırılması" talebi YSK tarafından kabul edilerek, seçimlerin yenilenmeyeceği kararlaştırıldı.

AK Parti'nin Siverek'te ve DEM Parti'nin Halfeti'de "seçimin yenilenmesi" kararlarına itirazları da YSK tarafından reddedilerek, seçimlerin yenilenmemesi yönünde karar alındı.

Öte yandan, İstanbul'un Bahçelievler, Ümraniye ve Pendik ilçelerinde CHP'nin "oyların yeniden sayılması" talebi YSK tarafından reddedildi. DEM Parti'nin Bitlis ve CHP'nin Nevşehir'in Avanos ilçesinde belediye başkanlığı seçimindeki "oyların yeniden sayılması" talepleri de kabul edilmedi.

28 Şubat Davası Sanıklarına Af 28 Şubat Davası Sanıklarına Af

Ayrıca, AK Parti'nin Ordu'da İl Seçim Kurulu'nun bazı ilçelerde oyların yeniden sayılmasına ilişkin kararına itirazı da değerlendirildi. YSK, Gölköy, Kumru ve Gülyalı ilçelerinde oyların yeniden sayılmamasına; İkizce, Perşembe, Mesudiye, Çamaş, Gürgentepe, Kabataş, Ünye ilçelerinde ise oyların yeniden sayımının devam etmesine karar verdi.

Kaynak: AA-Anadolu Ajansı