Yüksek Seçim Kurulu (YSK), 31 Mart yerel seçimlerinin ardından başlayan itiraz sürecinin son aşamasına gelindiğini duyurdu. Siyasi partiler ve bağımsız adaylar tarafından yapılan itirazlar, bugün saat 14.00'te YSK'nın yapacağı toplantıda karara bağlanacak.

31 Mart Mahalli İdareler Genel Seçimleri sonrası, itiraz süreci 2 Nisan itibarıyla başlamıştı. İlk olarak ilçe seçim kurullarına yapılan itirazlar, 4 Nisan'a kadar değerlendirildi. Ardından, il seçim kurullarına yapılan itirazlar 7 Nisan'a kadar sonuçlandırıldı.

Toplantıda, özellikle İyi Parti'nin Ordu Büyükşehir Belediye Başkanlığı için yaptığı itiraz önemli bir dosya olarak öne çıkıyor. YSK, bu ve benzeri itirazları değerlendirerek kararını verecek.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Slovakya Başbakanına yapılan saldırıyı kınadı Cumhurbaşkanı Erdoğan, Slovakya Başbakanına yapılan saldırıyı kınadı

7 Nisan'da başlayan olağanüstü itiraz süreci, 14 Nisan Pazar gününe kadar devam edecek. Bugüne dek YSK'ya yapılan itirazlar arasında, il, ilçe ve belde seçimleri için toplam 81 itiraz sonuçlandırıldı.

Kaynak: (İLKHA)