Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan Şehit Onbaşı Recep Kabala’nın Ailesine Başsağlığı Mesajı Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan Şehit Onbaşı Recep Kabala’nın Ailesine Başsağlığı Mesajı

 

Yunanistan Başbakanı Kyriakos Mitsotakis yarın Ankara'yı ziyaret edecek ve burada başta ekonomi olmak üzere ulaştırma, bilim, teknoloji, tarım, turizm, sağlık ve insan ilişkileri gibi çeşitli alanlarda işbirliğini sürdürme kararlılığını ifadeedecek.

Görüşme sırasında iki ülke arasındaki ticaret hacminin yaklaşık 6 milyar dolardan 10 milyar  dolara çıkarılması hedefide değerlendirilecek.

Türk ve Yunan iş adamlarının, yeni kurulacak Ortak İş Konseyi çatısı altında bir araya gelmesi planlanan ziyarette, ayrıca terörle mücadelede işbirliğinin ve bu konulardaki beklentilerin gözden geçirilmesi planlanıyor.

Görüşmede Türkiye tarafının Gazze'deki duruma ilişkin bölgesel ve uluslararası gelişmelerle ilgili görüşlerini aktarması öngörülüyor.

Görüşmelerde ayrıca Batı Trakya Türk Azınlığı ile Rodos, İstanköy ve Selanik’teki soydaşlar, düzensiz göç gibi konuların da ele alınması bekleniyor.


 

 

Kaynak: (İLKHA)