Altın piyasalarında heyecan dolu bir gün yaşanıyor. ABD Merkez Bankası Fed'in faiz indirme ihtimalinin artmasıyla birlikte altın fiyatlarında hızlı yükseliş devam ediyor. Ons ve gram altın, Fed'in belirlenen faiz kararıyla rekor seviyelere ulaştı.

Ons Altın Rekor Kırdı

Ons altın, güne 2 bin 300 dolardan başlayarak tarihi rekorunu yeniledi. Gün içinde en düşük 2296 dolar, en yüksek ise 2304 dolar seviyesine kadar çıktı. Şu sıralar ons altın 2300 dolar civarında işlem görüyor.

ABD’de Güçlü GelenVerileri Fed’in Faiz İndirimi İçin İhtiyaç Duyduğu Güveni Sarsıyor ABD’de Güçlü GelenVerileri Fed’in Faiz İndirimi İçin İhtiyaç Duyduğu Güveni Sarsıyor

Gram Altın Uluslararası Piyasalarda

Uluslararası piyasalarda gram altın da yükselişini sürdürüyor. Komisyonsuz gram altın, güne 2363 liradan başladı. Gün içinde en düşük 2355 lira, en yüksek 2367 lira seviyesine kadar çıkan gram altın, şu sıralar 2361 liradan alıcı buluyor.

Altın fiyatlarında yaşanan bu hızlı yükseliş, yatırımcıların Fed'in faiz politikalarına olan güvenini ve altına olan talebi artırıyor. Fed'in faiz indirme kararıyla ilgili gelişmeler yakından takip edilirken, altın fiyatlarındaki dalgalanmalar piyasaları etkilemeye devam ediyor.

Kaynak: (İLKHA)