Ermenistan, Filistin’i Resmen Tanıdı Ermenistan, Filistin’i Resmen Tanıdı

 

Patlama ve Yangın Soruşturması Güvenlik Medya Ağı’nın açıklamasına göre, üste meydana gelen patlama sonucu yangın çıktı ve bu olayda 1 Haşdi Şabi mensubu öldü, 8 asker yaralandı. Olayın nedenleri, sivil savunma ve diğer ilgili birimlerden oluşturulan yüksek teknik komite tarafından inceleniyor.

ABD’nin İddiaları Reddi ABD öncülüğündeki koalisyon güçlerinin Babil genelinde herhangi bir hava veya askeri saldırı düzenlemediği belirtildi. Hava Savunma Komutanlığı’nın raporuna göre, patlama öncesinde ve sırasında Babil hava sahasında herhangi bir insansız hava aracı veya savaş uçağı bulunmadığı tespit edildi.

Haşdi Şabi’nin Açıklamaları Haşdi Şabi Babil Basın Ofisi, Facebook üzerinden yaptığı açıklamada, Kalso Üssü’ndeki karargahlarına ABD tarafından düşmanca bir hava saldırısı düzenlendiğini iddia etti. Patlamada maddi hasar ve yaralanmalar olduğu bildirildi.

CENTCOM’un Yalanlaması ABD Merkez Kuvvetleri Komutanlığı (CENTCOM), Irak’ta hava saldırısı düzenledikleri yönündeki haberleri yalanladı. Sosyal medya üzerinden yapılan açıklamada, ABD’nin o gün Irak’ta herhangi bir hava saldırısı gerçekleştirmediği ifade edildi.

 

Kaynak: AA-Anadolu Ajansı