Şanlıurfaçiftçiler, merakla bekledikleri tarımsal destek ödemelerine bugün itibariyle kavuşuyor. Tarım ve Orman Bakanı İbrahim Yumaklı, şehrin çiftçi ağırlıklı nüfusu için önemli bir müjdeyi sosyal medya hesabından duyurdu.

Şanlıurfa Valisi Şıldak, Eğitim Değerlendirme Toplantısında Konuştu Şanlıurfa Valisi Şıldak, Eğitim Değerlendirme Toplantısında Konuştu

Bakan Yumaklı, yaptığı paylaşımda, "Bugün itibariyle 225 milyon 746 bin lira tutarındaki tarımsal destekleme ödemesini çiftçilerimizin hesaplarına aktarıyoruz. Hayırlı ve bereketli olsun" ifadelerini kullandı. Ödemelerin detaylarına göre, yem bitkilerinde 181 milyon 270 bin 149 lira, hayvan gen kaynaklarında 23 milyon 41 bin 980 lira, kırsal kalkınma yatırımında 3 milyon 363 bin 67 lira ve sertifikalı tohum üretiminde 1 milyon 491 bin 802 lira olarak belirlendi.

Ayrıca, tarımsal sulama amaçlı su kullanım hizmet bedelinin desteklenmesine ise 16 milyon 579 bin 2 lira ayrıldığı belirtildi. Şanlıurfalı çiftçilere yapılan bu desteklerin, tarım sektörünün güçlenmesine önemli katkılarda bulunması bekleniyor.

Kaynak: (Haber Merkezi)