Şanlıurfa'da son günlerde havaların hissedilir derecede düşmesiyle birlikte kışlık giysilere bürünen vatandaşlar, Balıklıgöl Platosu'nu ziyaret ederek manevi bir yolculuğa çıktılar. Kentin güzel havasını değerlendiren ziyaretçiler, Balıklıgöl'ün mistik atmosferinde huzur bulduklarını ifade ettiler.

Ziyaretçilerin Duygu ve Düşünceleri

Balıklıgöl'ü ziyaret eden vatandaşlar, burada Hazreti İbrahim'in doğduğu mağarayı, ateşe atıldığı yeri ve Üstad Bediüzzaman Said Nursi'nin kabrini ziyaret ederek manevi bir deneyim yaşadılar. Ziyaretçiler, Balıklıgöl'deki balıklara yem atmanın yanı sıra cami avlusundaki güvercinlere de yem vererek dualarını ettiler.

Haliliye'de elektrik akımına kapılan genç kız öldü Haliliye'de elektrik akımına kapılan genç kız öldü

"Urfa Gerçekten Çok Güzel Bir Şehir"

Balıklıgöl'ü ziyaret edenler arasında yer alan Nazım Çiftçi, "Balıklıgöl'ün bakımı ve çevresi güzel olmuş. Bütün Müslüman aleminin gelip buraları görmesini tavsiye ederim. Urfa gerçekten çok güzel bir şehir. Herkesin gelmesini tavsiye ederim. Urfa sıcaklıkları yeni yeni başladı ama bu sıcaklık daha kimseyi etkilemiyor. Gelmek isteyen bütün ziyaretçiler gönül rahatlığıyla buraya gelebilir. Şanlıurfalılar olarak misafirperver olduğumuz için herkesin başımızın üzerinde yeri var." dedi.

"Balıklıgöl, Görünüşüyle Mükemmel Bir Yer"

Balıklıgöl'e Bursa'dan gelen Abdülbaki Erat, "Balıklıgöl görünüşüyle mükemmel bir yer. Maneviyatı yüksek ve gezilebilecek bir yer. Balıklıgöl platosunu gezdik, Eyyübiye'yi gezdik, bir de Halfeti'ye gideceğiz. Allah nasip ederse Göbeklitepe'yi de görmeyi düşünüyoruz. Şanlıurfa'yı, gelmek isteyen ziyaretçilere tavsiye ederim." şeklinde konuştu.

"Şanlıurfa Güzel Bir Yer ve Kutsal Bir Memleket"

İsmet Duran ise herkesin Şanlıurfa'yı gezmesini isteyerek, "Şanlıurfa güzel bir yer ve kutsal bir memleket. Burada Dergâh Camisi'ni gezip namazımızı kıldık. Hanları ve çarşıyı ziyaret ettik. Burada Balıklıgöl'ü ziyaret edip balıklara yem verdik. Şanlıurfa'ya Bursa'dan geldik. Şu anda tam bahar havası var. Şanlıurfa'nın bildiğimiz sıcaklığı şu anda yok. Bayram öncesi herkesin gelip gezmesini tavsiye ederim. Güzel bir şehir ve gezilecek birçok yeri var." şeklinde konuştu.

Balıklıgöl, ziyaretçilerine hem tarihî hem de manevi bir deneyim sunarken, Şanlıurfa'nın kutsal mirasına olan ilgiyi canlı tutuyor.

Kaynak: (İLKHA)