Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkanı Zeynel Abidin Beyazgül, hafta sonu geleneksel ev ziyaretlerini sürdürdü. Kırsal alanlarda ailelerin kapısını çalan Başkan Beyazgül, yaşları 1 ila 5 arasında değişen 4 çocuğuyla kirada yaşam mücadelesi veren bir anneye beklenmedik bir sürpriz yaptı.

Annenin ev kirasını ödeme zorluğunu öğrenen Başkan Beyazgül, "Çocuklarınla daha iyi bir yaşam sürdürmen için sana ev imkanı sunuyoruz" diyerek aileye konut müjdesini iletti. Anne, bu jest karşısında duygusal anlar yaşayarak Başkan Beyazgül'e teşekkür etti.

Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi'nin Sosyal Konut Projesi kapsamında ev tahsis edilecek aile, maddi durumları iyileşene kadar projeden faydalanabilecek. Toplamda 18 konuttan biri, 4 çocuğuyla kirada yaşayan bu aileye verilecek.

Proje, 1+1 ve 2+1 konutlardan oluşuyor. Konutların içerisinde ailelerin ihtiyaçlarına uygun detaylar düşünülerek tasarlandı. Belediye, ev malzemelerini de temin ederek anahtar teslimi yapacak.

Başkan Beyazgül, ev ziyaretleri sırasında diğer aileleri de unutmayarak ihtiyaçlarını karşıladı, çocuklara oyuncak hediye etti ve güleryüzüyle ailelerle hatıra fotoğrafları çektirdi. Şanlıurfa'da sosyal sorumluluk projelerine büyük önem veren Başkan Beyazgül'ün bu jesti, şehirdeki yardıma muhtaç ailelere yapılan destekleri bir kez daha vurguluyor.

66771-19997-20240204074922

Tarım ve Eğitim İşbirliği: Şanlıurfa'da Gıda Hijyeni ve Güvenliği Eğitimi Protokolü Hayata Geçiyor! Tarım ve Eğitim İşbirliği: Şanlıurfa'da Gıda Hijyeni ve Güvenliği Eğitimi Protokolü Hayata Geçiyor!

Kaynak: Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi Basın