İşgal rejimine destek veren kimi firmalar, Müslüman halkın uyguladığı boykotu kırmak için ürünlerinde yüzde 70'e varan indirimlere gittikleri görülüyor.

Sosyal medya kullanıcıları, siyonist işgalci firmaların yüzde 70'e varan indirimlerine "demek bu fiyattan da satılabiliyor" diyerek halkı sömürdüklerine dikkat çekiyor.

Şanlıurfa'nın Karaköprü ilçesinde Şenevler Mahallesinde siyonist rejimin mallarını satmayarak yaşanan zulme tepki olarak “FİDAM Boykot Market” adında alışveriş merkezi açıldı.

Harran Ovası mikrofonlarına konuşan FİDAM Boykot AVM Temsilcisi Cengiz Rağbetli, boykot ürünleri satmayarak yerli üretime teşvik çağrısı yaptı.

“Boykot Gross AVM tarzı bir yer açmaya karar verdik”

I M G 2567

Rağbetli yaptığı açıklamada, “Bir tüketici olarak israil-Filistin savaşından dolayı bizde de bir hassasiyet oluştu. Elimizden ne gelir diye düşündük. Marketlerde alışveriş yaparken seçici olmak zorunda kalıyorduk. Bir tüketici olarak İsrail-Filistin savaşından dolayı boykotlu ürünler ile ilgili bizlerde de bir hassasiyet oluştu. Elimizden ne gelir ne yapabiliriz diye marketlerde alışveriş yaparken seçici olmak zorunda kalıyorduk. 10 girişimci arkadaşla bir araya gelerek bu konuda ne yapabiliriz diye bu işe kafa yorduk. Boykot Gross AVM tarzı bir yer açmaya karar verdik.” dedi.

“Boykotlu ürünler zalime destek demektir”

I M G 2521

Rağbetli, boykot konusunda hassasiyet gösterenlerin gönül rahatlığıyla marketlerinde alışverişlerini yapabileceğini belirterek “Vatandaşlar yüzde doksan dokuzu yerli hiçbir boykot ürünün satılmadığı markette alışverişlerini yapabilmeli. Boykotlu ürünler zalime destek demektir. Alınan her boykotlu ürün zalime güç ve destek anlamına geliyor. Bu konuda hassas olursak almadığımız her boykotlu ürün zalime karşı bir duruş sergilemektedir. Ekonomik olarak onları güçsüz hale getirmenin en önemli faktörü boykot yapmaktır.” şeklinde konuştu.

“Her sektörde bu tarz yerlerin açılıp çoğalmasını arzu ediyoruz”

Kısas'ta Bağlama Kursu ile Aşıklık Geleneği Canlanıyor Kısas'ta Bağlama Kursu ile Aşıklık Geleneği Canlanıyor

I M G 2521

Boykotun önemine vurgu yapan Rağbetli son olarak şunları dile getirdi:

“Boykotlu alışverişlerde ‘ben boykot yapsam ne olur, yapmasam ne olur’ mantığını kesinlikle kabul etmiyoruz. ‘Bir elin nesi var iki elin sesi var’ ve ‘Birlikte kuvvet doğar’ gibi atasözleri ile yola çıkarak herkes elinden geldiği kadar bu konuda hassas olmalıdır. Halkımızın teveccühü çok iyi ve çok güzel tepkiler almaktayız. Çok inanılmaz destekler almaktayız. Küçük bir adım attık inşallah devamı gelecek. Türkiye’nin her yerine yayılmayı düşünüyoruz. Yatırımcı arkadaşlarımıza seslenerek bu konuda bizlere yardımcı olmalarını istiyoruz. Sadece gıda sektöründe değil her sektörde bu tarz yerlerin açılıp çoğalmasını arzu ediyoruz.”

Muhabir: MEHMET TAHİR TANRIKULU