Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Birleşik Arap Emirlikleri ve Mısır'a resmi ziyaretlerde bulunacak. İletişim Başkanlığı'ndan yapılan açıklamaya göre, Erdoğan, 12-13 Şubat tarihlerinde BAE'ye, ardından 14 Şubat'ta ise Mısır'a resmi ziyaretlerde bulunacak.

Erdoğan, Dubai'de düzenlenecek olan Dünya Hükümetler Zirvesi'ne onur konuğu olarak katılacak. "Geleceğin Hükümetlerini Şekillendirmek" teması altında gerçekleşecek zirvede ana konuşmacı olarak yer alacak olan Erdoğan, çeşitli ülkelerden devlet ve hükümet yetkilileri ile uluslararası kuruluşların temsilcileriyle bir araya gelecek.

Zirve kapsamında, BAE Devlet Başkanı Şeyh Muhammed Bin Zayed Al Nahyan ve diğer katılımcı ülkelerin liderleriyle ikili görüşmeler gerçekleştirecek olan Erdoğan, bölgesel ve küresel konuları ele alacak.

Cumhurbaşkanı Erdoğan: Türkiye'yi Dünya Çapında Bir Tedarikçi Haline Getireceğiz Cumhurbaşkanı Erdoğan: Türkiye'yi Dünya Çapında Bir Tedarikçi Haline Getireceğiz

Mısır ziyareti ise Türkiye ile Mısır arasındaki ilişkilerin geliştirilmesi ve ikili iş birliği mekanizmalarının canlandırılması bağlamında önem taşıyor. Erdoğan'ın Kahire'de yapacağı görüşmelerde, Gazze ve işgal edilmiş Filistin topraklarında yaşanan saldırılar da ele alınacak.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın BAE ve Mısır ziyaretlerinin, Türkiye'nin bölgesel ve uluslararası ilişkilerinde yeni bir dönemin başlangıcını işaret etmesi bekleniyor.

Kaynak: (İLKHA)