Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş, Berat Kandili mesajında, Berat Gecesi’nin af, merhamet ve mağfiret vesilesi olduğunu belirtti. Erbaş, “Berat, bizlere kulluk bilincini kuşanarak hata ve yanlışlardan kaçınmayı, günahlardan arınmayı; affedilmenin yanında affedici olmayı, bağışlanma isteğinin yanında bağışlayabilme şuurunu kazandırır” dedi.  

Kaza Orucu Bulunanların Bilmesi Gereken “11 Mesele” Kaza Orucu Bulunanların Bilmesi Gereken “11 Mesele”

Ramazan ayına hazırlık

Erbaş, Berat Gecesi’nin Ramazan ayına hazırlık anlamına da geldiğini vurguladı. Erbaş, “Berat, nurlu gölgesi üzerimize düşmeye başlayan Ramazan ayına bizi hazırlayan; diri bir zihin ve berrak bir gönülle aşama aşama kemale ulaştıran Rabbimizle, taat ve itaat zemininde buluşturan bir yakınlaşmadır” ifadelerini kullandı.  

Dünya mazlumları için dua

Erbaş, mesajında ayrıca, işgalci İsrail’in zulmü altında mücadele eden Filistinli kardeşlerimizi, Doğu Türkistanlı kardeşlerimizi ve zalimin zulmüne maruz kalan tüm dünya mazlumlarını unutmadıklarını söyledi. Erbaş, “Bu gece dualarımızda onları da yâd edelim, zalimlerin zulmünden kurtulabilmeleri için hep birlikte dua edelim” çağrısında bulundu.

Kaynak: (İLKHA)