Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Mahinur Özdemir Göktaş'ın başkanlığındaki "Roman Dernekleriyle İstişare Toplantısı"na telefonla katılarak, Roman vatandaşlara çağrıda bulundu. Erdoğan, Roman kardeşlerini sandıklarda kendilerini vatandaş yerine koymayanlara en güzel cevabı vermeye çağırarak, "Gerek Edirne, gerek Tekirdağ, gerekse Kırklareli'nde böyle bir patlamanın olması, o kibirli tiplere en güzel cevap olacaktır." dedi.

Son Bir Haftada 1 Milyon 968 Bin 551 Araç Kontrol Edildi Son Bir Haftada 1 Milyon 968 Bin 551 Araç Kontrol Edildi

Bakan Göktaş'tan Roman Vatandaşlara Sevgi Dolu Mesajlar

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Mahinur Özdemir Göktaş, Tekirdağ'daki temasları sırasında Roman vatandaşlarla bir araya geldi. Toplantıda, Roman çocukların gösterisi eşliğinde Bakan Göktaş, Roman vatandaşlara sevgi dolu mesajlar verdi. "Bu ülkenin en güzel renkleri olan sizleri çok seviyoruz." ifadelerini kullanan Göktaş, her vatandaşa ayrım yapmaksızın hizmet ettiklerini vurguladı.

Sosyal Dayanışma Merkezleri Roman Vatandaşlara Destek Sağlıyor

Bakan Göktaş, Roman vatandaşların yoğun olarak yaşadığı bölgelerde kurulan Sosyal Dayanışma Merkezleri (SODAM) hakkında bilgi verdi. Bu merkezlerde, mesleki ve sanatsal gelişime yönelik hizmetler sunulduğunu belirten Göktaş, Roman kadınlarına sosyal hayat tecrübesi kazandırmanın yanı sıra mesleki donanım kazandırmayı amaçladıklarını dile getirdi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan ve Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Göktaş'ın Roman vatandaşlara yönelik bu samimi mesajları, Pazar günü sandıklara giderek katılım sağlayacak Roman vatandaşlara moral ve motivasyon sağlıyor.

Kaynak: AA-Anadolu Ajansı