Meteorolojiden Önemli Uyarı: Toz Taşınımı Bekleniyor Meteorolojiden Önemli Uyarı: Toz Taşınımı Bekleniyor

 

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Bulgaristan Hak ve Özgürlükler Hareketi Kurultayı’na gönderdiği mesajda, partinin Bulgaristan siyasetindeki rolünü takdir ettiğini belirtti. Erdoğan, “Hak ve Özgürlükler Hareketinin, Bulgaristan siyasetinin ve demokrasisinin yapı taşlarından biri konumuna gelmesinden memnuniyet duyuyoruz. Hareket, Türkiye-Bulgaristan iş birliğine katkılar sağlarken, soydaşlarımızın menfaatlerinin korunmasında da önemli başarılara imza atmıştır” dedi.  

Soydaşların kandili kutlandı

Cumhurbaşkanı Erdoğan, mesajında ayrıca, soydaşların Berat Kandili’ni kutladı. Erdoğan, “Fiziken aranızda bulunamasam da kalbimin sizlerle olduğunu biliyorsunuz. Rabb’im aramızdaki muhabbeti ve dayanışmayı daim eylesin diyorum. Bulgaristan’da yaşayan tüm soydaşlarımıza, tüm Hak ve Özgürlükler Hareketi üyelerine ve Bulgar dostlarımıza selamlarımı gönderiyorum” ifadelerini kullandı.  

Türkiye-Bulgaristan ilişkileri

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Türkiye’nin Bulgaristan’la olan ilişkilerine de değindi. Erdoğan, “Bulgaristan’ın, Türkiye için çok değerli bir müttefik ve güvenilir bir dost olduğunu vurguladı. Çok boyutlu meydan okumalarla karşılaştığımız bir dönemde Türkiye-Bulgaristan ilişkilerinin ilerletilmesine ayrı bir ihtimam gösteriyoruz. Bulgaristan’la münasebetlerimizi her alanda geliştirmenin çabasındayız. Bunun her iki ülkenin de müşterek menfaatine olduğuna inanıyoruz” diye konuştu.  

Kaynak: (İLKHA)