Almanya'da Silahlı Saldırı: 2 ölü Almanya'da Silahlı Saldırı: 2 ölü

ABD’nin Florida eyaletinde, otoyola düşen küçük jet uçağı, büyük bir yangına neden oldu. Uçaktaki 5 yolcudan 2’si, alevler içinde kalan uçakta can verdi. Kazanın sebebi henüz bilinmiyor.

Uçak iki motorda da arıza verdi

Florida’nın güneybatısında, I-75 numaralı otoyolun güney şeridine düşen uçak, Bombardier Challenger 600 tipi bir özel jet uçağıydı. Uçağın, Ohio eyaletinin Cleveland kentinden Florida’nın Fort Lauderdale kentine gittiği öğrenildi. Uçağın pilotu, Naples kontrol kulesine, uçağın her iki motorunda da arıza olduğunu ve havaalanına ulaşamayacağını bildirdi. Pilot, otoyola zorunlu iniş yapmak zorunda kaldı.

Otoyolda seyreden araçlarla çarpıştı

Uçak, otoyola iniş yaparken, seyir halindeki iki araçla çarpıştı. Çarpışmanın etkisiyle uçak alev aldı. Uçaktaki 5 yolcudan 2’si, yangında hayatını kaybetti. Diğer 3 yolcu ise yaralı olarak kurtarıldı. Otoyoldaki araçlarda bulunanlar ise kazayı yara almadan atlattı.

Kazanın nedeni araştırılıyor

Kazanın ardından olay yerine çok sayıda itfaiye, polis ve sağlık ekibi sevk edildi. Yangın, ekiplerin müdahalesiyle söndürüldü. Otoyol, trafiğe kapatıldı. ABD Federal Havacılık İdaresi (FAA), kazanın nedeninin yerel yetkililerle birlikte araştırıldığını açıkladı. Uçakta bulunanların kimlikleri ise henüz açıklanmadı.

Kaynak: (İLKHA)