Galatasaray Kulübü, MHK toplantısının sosyal medyada paylaşılmasını sorguladı. Kulüp Başkan Yardımcısı Niyazi Yelkencioğlu, Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) Merkez Hakem Kurulu (MHK) Eğitimcisi Hugh Dallas'ın hakemlerle çevrim içi yaptığı toplantının görüntülerinin ABD merkezli bir hesap tarafından paylaşılmasının manidar olduğunu ifade etti.

Toplantının görüntülerinin sosyal medyada yer almasının ardından konuya ilişkin açıklamalarda bulunan Yelkencioğlu, "ABD merkezli isimsiz bir hesabın görüşmelerin önü ve arkasını keserek bir görüntü paylaşması çok manidar. Bu görüntülerin nasıl ulaştığını merak ediyoruz." dedi.

Galatasaray, sponsorluk imza töreninde bu konuya ilişkin daha detaylı açıklama yapacaklarını belirtirken, Niyazi Yelkencioğlu, Fenerbahçe Kulübü Başkanı Ali Koç'un benzer bir toplantıdan bahsetmesiyle ilgili de dikkat çekici açıklamalarda bulundu. Yelkencioğlu, "Bu konuşmalar Ali Koç'a nasıl ulaştı? Fenerbahçe'nin TFF içinde nasıl bir yapılanması var? Bunlar aklıma gelen soru işaretleri." şeklinde konuştu.

Galatasaray, 5 Yıldız Futbolcu İle Yola Devam Ediyor Galatasaray, 5 Yıldız Futbolcu İle Yola Devam Ediyor

Yelkencioğlu ayrıca, Fenerbahçe'nin maçlarıyla ilgili toplantıdan alınan bilgilerin sadece Galatasaray'a yönelik olduğunu belirterek, adaletin tüm takımlar için geçerli olması gerektiğini vurguladı.

Kaynak: AA-Anadolu Ajansı