Rusya, bir bölgeyi ele geçirdiğini duyurdu Rusya, bir bölgeyi ele geçirdiğini duyurdu

İşgal rejiminin Gazze’ye yönelik saldırıları, bölgede büyük bir insanlık dramına neden oluyor. Gazze Sağlık Bakanlığı, 7 Ekim’den bu yana 22 bin 600 Filistinlinin şehit olduğunu, 58 bin Filistinlinin de yaralandığını duyurdu. İşgal rejimi, uluslararası toplumun tepkisizliğinden cesaret alarak, sivil alanları, camileri, okulları, evleri, cadde ve sokakları bombalamaya devam ediyor.

İşgal Rejimi Soykırım Yapıyor

İşgal rejimi, Gazze Şeridi’ni havadan, karadan ve denizden abluka altına alarak, bölgeye su, gıda, yakıt ve ilaç girişini engelliyor. İşgal rejimi, işgalci ABD başta olmak üzere batı ülkelerinin desteğini arkasına alarak, Gazze’ye yönelik soykırımını sürdürüyor. İşgal rejimi, Gazze Şeridi’nde yaşayan 2,3 milyon Filistinliyi açlık, susuzluk, hastalık ve ölümle tehdit ediyor.

Gazze Harap Oldu

İşgal rejiminin Gazze’ye yönelik saldırıları, bölgede büyük bir yıkıma yol açtı. Gazze Şeridi’ndeki 439 bin evden yaklaşık 300 bini İsrail saldırılarında yerle bir oldu. Gazze Şeridi’ndeki tüm sivil altyapı tamir edilemeyecek boyutta hasar gördü. Gazze Şeridi’nde elektrik, su, sağlık ve iletişim hizmetleri büyük ölçüde kesildi. Gazze Şeridi’nde harap olan evlerin enkazının altında binlerce cenaze bulunuyor.

Çocuklar En Çok Zarar Görenler

İşgal rejiminin Gazze’ye yönelik saldırılarında, çocuklar en çok zarar görenler oldu. Gazze Sağlık Bakanlığı, şehit olan Filistinlilerin 326’sının çocuk, 171’inin de kadın olduğunu açıkladı. Gazze Şeridi’nde ortalama her gün 108 çocuk vahşice hayattan koparılıyor. Gazze Şeridi’nde yerinden olan on binlerce Filistinli, çadır kentlerde hayata tutunmaya çalışıyor. Gazze Şeridi’nde çocukların büyük bir kısmı travma, korku, kaygı ve depresyon yaşıyor.

Gazze’de İnsanlık Dramı: 22 Bin 600 Şehit, 58 Bin Yaralı

İşgal rejiminin Gazze’ye yönelik saldırıları, bölgede büyük bir insanlık dramına neden oluyor. Gazze Sağlık Bakanlığı, 7 Ekim’den bu yana 22 bin 600 Filistinlinin şehit olduğunu, 58 bin Filistinlinin de yaralandığını duyurdu. İşgal rejimi, sivil alanları, camileri, okulları, evleri, cadde ve sokakları bombalamaya devam ediyor.

Kaynak: (İLKHA)