Bakandan Müjde: 500'ün Üzerinde Atama Yapılacak! Bakandan Müjde: 500'ün Üzerinde Atama Yapılacak!

İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda, Türkiye’yi düzensiz göçün hedefi ve transit geçiş yolu haline getirmeye çalışan göçmen kaçakçılarına asla fırsat vermeyeceklerini belirtti. Yerlikaya, ‘Kalkan-12operasyonlarının detaylarını da kamuoyuyla paylaştı.

Beş ilde eş zamanlı operasyon

Yerlikaya, Edirne, İstanbul, İzmir, Diyarbakır ve Amasya’da gerçekleştirilen eş zamanlı operasyonlarda 49 göçmen kaçakçılığı organizatörü ve 142 düzensiz göçmenin yakalandığını bildirdi. Yerlikaya, operasyonlarda 5 ruhsatsız tabanca ve tüfek, 6 araç, çok miktarda döviz ve Türk lirasına da el konulduğunu ifade etti.

Sınır dışı işlemleri başlatıldı

Yerlikaya, yakalanan düzensiz göçmenlerin il göç idaresi müdürlüklerine teslim edildiğini ve sınır dışı işlemlerinin başlatıldığını kaydetti. Yerlikaya, operasyon görüntülerini de sosyal medya hesabından paylaştı. Yerlikaya, “Operasyonları koordine eden valilerimizi, Emniyet Genel Müdürlüğü Göçmen Kaçakçılığıyla Mücadele ve Hudut Kapıları Daire Başkanlığı ile Jandarma Genel Komutanlığı Göçmen Kaçakçılığı ve İnsan Ticaretiyle Mücadele Dairesini, operasyonları düzenleyen kahraman polisimizi, kahraman jandarmamızı ve Göç İdaresi Başkanlığımızın personelini tebrik ediyorum.” dedi.

Kaynak: AA