ÖSYM Başkanı Prof. Dr. Bayram Ali Ersoy, e-YDS uygulamasının Adana, Ankara, İstanbul ve İzmir'deki e-sınav binalarında, YDUS'un ise Ankara'daki beş sınav binasında gerçekleştirileceğini açıkladı.

Sınavlara 5 bin 236 adayın katılacağını söyleyen Ersoy,   "e-YDS, cumartesi günü 13.45’te başlayacak. 80 soru için adaylara 180 dakika cevaplama süresi verilecek." bilgisini paylaştı.

Ersoy, YDUS'un sabah 10.15'te başlayacağını açıkladı. Pazar günü Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları, Genel Cerrahi, Dahiliye, Kadın Hastalıkları ve Doğum bölümünde konuşan Ersoy, şunları söyledi: "Sınavda çoktan seçmeli soruların yer aldığı alanlarda 60 soru bulunacak ve cevaplama süresi 80 dakika olacak. Yazılı sınavda adaylara 60 dakika cevaplama süresi verilecek. YDUS sonuçları 28 Haziran’da açıklanacak. e-YDS'de ek süre verilmesi uygun görülen engelli adaylar, 30 dakika ilave sürelerini kullanabilecek."

2024 KPSS Ortaöğretim Başvuruları Başladı 2024 KPSS Ortaöğretim Başvuruları Başladı

Kimlik kartını kaybeden, kimlik kartı bulunmayan veya kimlik kartında kimlik numarası ile fotoğrafı olmayan adaylar için il ve ilçe nüfus müdürlükleri pazar günü açık tutulacak.

Kaynak: AA-Anadolu Ajansı