İsrail’in katliam politikası

HAMAS Sözcüsü Abdüllatif El-Kanu’, İsrail’in Gazze’ye yönelik saldırılarını kınadı. El-Kanu’, “İsrail, sivilleri hedef alarak toplu katliamlar yapıyor. Bu, işgalcinin iflasının göstergesidir. İsrail, sadece Filistin halkına değil, tüm insanlığa karşı büyük suçlar işliyor” dedi.

İsrail'in Han Yunus'a Düzenlediği Hava Saldırısında Ölü ve Yaralılar Var İsrail'in Han Yunus'a Düzenlediği Hava Saldırısında Ölü ve Yaralılar Var

Direniş güçleri İsrail’i püskürttü

El-Kanu’, ayrıca, direniş güçlerinin İsrail’e karşı başarılarını övdü. El-Kanu’, “İsrail, ‘Aksa Tufanı’ operasyonundan bu yana cephede çok önemli kayıplar verdi. Direnişin vurduğu darbelerle zor durumda kaldı. İsrail, cephedeki kayıplarının intikamını savunmasız insanlardan almaya çalışıyor” diye konuştu.

İsrail’in karadan saldırısı başarısız oldu

El-Kanu’, İsrail’in Gazze’ye karadan girmeye çalıştığını ancak başarılı olamadığını da söyledi. El-Kanu’, “İsrail, karadan giriş için yaptığı tüm girişimlerde başarısız oldu. Her seferinde ciddi kayıplar verdi. Direniş güçleri, Gazze’yi savunmak için canla başla mücadele ediyor” ifadelerini kullandı.

Kaynak: (İLKHA)