Harran Belediye Başkanı Mahmut Özyavuz, üç ayların başlangıcı ve Regaip Kandili öncesinde bir mesaj yayımlayarak, Harranlı hemşerileri ve tüm İslam Alemi'nin kandilini tebrik etti. Başkan Özyavuz, mesajında manevi önemi büyük olan bu gecenin birliktelik, dua ve ibadetle değerlendirilmesi gerektiğini vurguladı.

Özyavuz'un mesajında şu ifadeler yer aldı: "Regaip Kandili, Recep, Şaban ve Ramazan aylarının başlangıcını müjdeleyen kutsal bir gecedir. Bu özel gecede Rabbimizin rahmet ve mağfiret kapıları sonuna kadar açıktır. Bu fırsat mevsiminde yapacağımız ibadet, dua ve yakarışlarımızın kabul olmasını diler, bu mübarek günlerin ülkemize, milletimize, Harran'ımıza ve tüm Türk-İslam Alemi'ne barış, huzur, kardeşlik ve sağlık getirmesini niyaz ederim."

Başkan Özyavuz'un kandil mesajıyla birlikte Harran'da ve Türkiye genelinde Regaip Kandili'nin manevi atmosferi daha da güçlenirken, bu mübarek gecenin insanların kalplerini birleştirip, sevgi, hoşgörü ve yardımlaşma duygularını artırması bekleniyor.

85cdc4b6-9805-4be5-b2a6-63f020866caa-1704959130

Harran Belediyesi'nden İçme Suyu Projesi Harran Belediyesi'nden İçme Suyu Projesi

Kaynak: MEHMET MEKİ AKGÜL