Harran Üniversitesi’nde dört öğrenci kulübü öncülüğünde yüzlerce öğrenci, Gazze’ye destek yürüyüşü düzenledi. Öğrenciler, siyonistlerin zulmünü gösteren pankartlar taşıyarak Filistinlilerin yanında olduklarını vurguladılar.

Gazze’ye Sessiz Kalmadılar

Şanlıurfa Harran Üniversitesi’nde Bilgi ve Erdem Kulübü, Genç Memur-Sen Kulübü, Genç Sağlık-Sen Kulübü ve Genç Birlik Kulübü tarafından organize edilen yürüyüşe yüzlerce öğrenci katıldı. Öğrenciler, Osmanbey Kampüsünde El Battani Kütüphanesinden Merkezi Yemekhaneye kadar yürüdü. Ellerinde “Siyonistlerin Zulmüne Dur De”, “Gazze’ye Destek”, “Kahrolsun İsrail, Yaşasın Filistin” yazılı pankartlar taşıyan öğrenciler, sloganlar atarak İsrail’i protesto etti.

Haliliye Belediyesi Sosyal Projelerle Gönüllere Dokunuyor Haliliye Belediyesi Sosyal Projelerle Gönüllere Dokunuyor

Basın Açıklaması ve Sergi Ziyareti

Yürüyüşün ardından Merkezi Yemekhane önünde bir basın açıklaması yapıldı. Basın açıklamasını okuyan Yasin Demir, Gazze’de devam eden soykırımı lanetledi ve Filistin halkının özgürlüğü için mücadele ettiklerini söyledi. Demir, “Üstlerine düşen bombalarla acımasızca katledilen Filistin halkı, bugün yalnızca İsrail’e karşı değil; savaşın hamiliğini üstlenen ABD’nin tankına, topuna, batı medyasının yalanlarına ve kara propagandalarına karşı da direniyor. Biz de Harran üniversitesi öğrencileri olarak, tarihin en büyük kara lekesi en büyük insanlık suçu için itirazımızı duyurmak, sessizliğe asla bürünmeyeceklerini göstermek için buradayız. Filistin davası, Batı medyasının da ABD emperyalizminin de İsrail Siyonizm’inin de kalıplarına sığmaz. Filistin davası antiemperyalist bir temelden başlamıştır, solun sahiplendiği bir direniş olarak ortaya çıkmıştır” dedi. Öğrenciler, basın açıklamasının ardından Gazze’deki soykırımı temsil eden sergiyi ziyaret etti. Sergide, Gazze’de yaşanan dramatik anlara tanıklık ettiler.

Kaynak: (İLKHA)