HÜDA PAR Milletvekili Dinç: Saklan'ın naaşı yarın sabah Türkiye'ye gelecek HÜDA PAR Milletvekili Dinç: Saklan'ın naaşı yarın sabah Türkiye'ye gelecek

Hilvan programına İl Müftü Yardımcıları Dr. Abdulhamit Turgut ve Zeynep Kaya Demirtaş ile KAGEM Sorumlusu Hatice Öztürk hazır bulundu.

Hilvan’daki okulları ziyaret eden Müftü yardımcıları Turgut ile Demirtaş, öğrencilerle sohbet ederek nasihatlerde bulundu.

Programlar kapsamında Hilvan Anadolu İmam Hatip Lisesi ile Kadın Destek Merkezinde ''Peygamber ve Aile Saadeti'' konulu bir de panel düzenlendi. Panele Müftü Yardımcısı Zeynep Kaya Demirtaş, KAGEM sorumlusu Hatice Öztürk, İl Vaizleri Medine Özer, Ayşe Boluğur ile TDV Kadın Kolları Sorumlusu Adile Nur Dedeoğlu konuşmacı olarak katıldı.

Whatsapp Image 2024 04 29 At 11.11.28 (1)Panelde konuşan İl Müftü Yardımcısı Demiraş, ‘’Diyanet kurum olarak tüm dini kurumları kapsayan ve onlara rehberlik eden devletin önemli bir yapısıdır. Bu teşkilatın önemli bir kısmını diyanette kadın görevliler oluşturmaktadır. Her kademede neredeyse kadın görevliler bulunmakta ve halkımıza dini konularda rehberlik etmektedirler. Kur’an Kursu öğreticilerimiz Kur’an ve dini bilgileri sunmak üzere hizmet ederken, kadın vaizlerimiz halkı dini tüm hususlarda bilgilendirmek üzere temsilcidir. Aynı zamanda müftü yardımcısı, başkanlıkta daire başkanları ve başkan yardımcısı olabilmektedir.’’ ifadelerini kullandı.

Gün boyu devam eden panel, katılımcıların sorularının cevaplandırılmasıyla sona erdi.

Muhabir: MEHMET TAHİR TANRIKULU