Emin Özaslan, siyasetteki sıkıntılara dikkat çekerek, "Siyasette bıkar hale getirildiğinizi çok iyi biliyorum ve sizleri haklı buluyorum çünkü maalesef siyaset sizin beklentilerinizi karşılamadı. Halka rağmen siyaset değil, halkla beraber siyaset nasıl yapılırmış hep beraber bunu ispatlayalım" dedi.

Urfalıların Talepleri

Özaslan'ın belirlediği projeler, 3 buçuk yıllık il başkanlığı döneminde yapılan saha ziyaretlerinde Urfalıların taleplerine göre oluşturuldu. Cumhuriyet tarihinde bir ilk ve tek olacak bazı projelerin Urfalıları gururlandıracağını söyleyen Özaslan, "Kendinizle gurur duyabilirsiniz" ifadelerini kullandı.

Şanlıurfa Müftülüğü, 'Devlet Teşvikleri Tanıtım Günleri' Toplantısında Şanlıurfa Müftülüğü, 'Devlet Teşvikleri Tanıtım Günleri' Toplantısında

Proje tanıtım programı, 3 Şubat Cumartesi günü saat 20.30'da Mehmet Akif İnan (Mozaik) Konferans Salonu'nda gerçekleştirilecek. Program, kentteki yerel TV kanalları ve Rehber TV aracılığıyla canlı olarak izlenebilecek.

Özaslan: "Siyaseti Yeniden Dizayn Edelim"

Özaslan, sandığa giderken projesi olmayan adaylara oy verilmemesi çağrısında bulunarak, "Gelin hep beraber Urfalılar olarak nasıl ve neyi başaracağımızı görelim. Bu memleketin sahibi Urfalılardır. Bu memleketin ağası sizsiniz, bu memleketin paşası da sizsiniz. Bu memleketin başkanı da sizler olacaksınız yani sizden birileri olacak. Gelin siyaseti yeniden dizayn edelim. Urfa’nın geleceği için projesi olan en iyi adaya oy verelim ki Şanlıurfa daha da iyi yol kat etsin" diye konuştu.

Urfalılar: "Artık Yeter!"

Belediyeyi akıl, kültür, istişare ve adaletle yöneteceğini vurgulayan Özaslan, Urfalıları siyasete bir silah gibi görmelerine çağrıda bulunarak, "Urfalılar bütün belediyecilik anlayışına 'artık yeter' diyecek ve bütün siyasetçilere 'artık yeter' diyeceksiniz. Bu işaret aynı zamanda Urfalıların siyasete bir sillesi olacak. Seçim süreci boyunca bu işareti her yerde göreceksiniz. Gelin hep beraber Urfa’nın geleceği için artık yeter diyelim. Proje tanıtım gününü bekleyelim, ondan sonra oturalım hep beraber yeni bir karar verelim" ifadelerini kullandı.

Kaynak:  (İLKHA)