İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya, "Mercek-17" operasyonlarının sonuçlarını açıkladı. Operasyonlar kapsamında 74 ilde gerçekleştirilen çalışmalarda, toplamda 519 ruhsatsız tabanca, 54 kurusıkıdan çevrilmiş tabanca, 6 uzun namlulu tüfek ve 128 ruhsatsız av tüfeği olmak üzere toplam 707 silah ele geçirildiği belirtildi.

Bakan Yerlikaya, operasyonlar neticesinde 869 şüpheli hakkında işlem yapıldığını açıkladı. Ruhsatsız silah temin edenlerle silah kaçakçılarına karşı kararlı bir mücadele yürütüldüğünü vurguladı.

Emine Erdoğan'dan "15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü" Mesajı Emine Erdoğan'dan "15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü" Mesajı

İçişleri Bakanı, operasyonların yapıldığı bazı illerde elde edilen sonuçları da paylaştı. İstanbul'da 97 tabanca ve 4 av tüfeği ele geçirilirken, toplamda 134 şüpheli gözaltına alındı. Benzer şekilde Adana, Gaziantep, Ankara ve İzmir gibi illerde de operasyonlar sonucunda önemli miktarda silahın ele geçirildiği ve şüphelilerin gözaltına alındığı bildirildi.

Kaynak: AA-Anadolu ajansı