İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya, Tekirdağ'ın Çorlu ilçesinde elebaşılığını Barış Boyun'un yaptığı organize suç örgütüne yönelik gerçekleştirilen "Mahzen-19" operasyonlarında 13 şüphelinin yakalandığını duyurdu.

Karadeniz'de Yeni Sondaj Çalışması Başlandı Karadeniz'de Yeni Sondaj Çalışması Başlandı

Bakan Yerlikaya, sosyal medya üzerinden yaptığı açıklamada, Emniyet Genel Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele (KOM) Başkanlığı koordinesinde, Tekirdağ İl Emniyet Müdürlüğü ve Tekirdağ İl Jandarma Komutanlığı tarafından gerçekleştirilen operasyonların sonuçlarını paylaştı.

Şüphelilerin elebaşı Barış Boyun'un yönetiminde suç işlemek amacıyla örgüt kurduğunun belirlendiğini aktaran Yerlikaya, şüphelilerin çeşitli suçlar işlediğini ve operasyonlar neticesinde birçok silah ve mühimmatın ele geçirildiğini ifade etti.

Operasyonlarda bulunan silahlar arasında lav silahı, el bombaları, AK-47 uzun namlulu otomatik silah ve diğer silahlar olduğunu belirten Bakan Yerlikaya, operasyonu gerçekleştiren güvenlik güçlerini tebrik ederek suç ve suçlularla mücadelenin kararlılıkla devam edeceğini vurguladı.

Kaynak: AA-Anadolu Ajansı