Gece karanlığını bomba ışıkları aydınlattı: İsrail ordusu, Gazze Şeridi'ni hedef alan geniş çaplı saldırılar düzenledi. WAFA'nın raporuna göre, Gazze'nin farklı bölgeleri İsrail savaş uçakları tarafından yoğun ateş altına alındı. Sivil can kayıplarının yaşandığı bu saldırılarda, en az 5 kişinin hayatını kaybettiği, birçok kişinin de yaralandığı belirtiliyor.

Almanya'da Silahlı Saldırı: 2 ölü Almanya'da Silahlı Saldırı: 2 ölü

Saldırıların odak noktalarından biri, Nuseyrat Mülteci Kampı oldu. Kamp içerisinde bulunan bir evin doğrudan hedef alınması sonucu 5 sivil hayatını kaybederken, kamptaki Nü'n Nureyn ve Muaz bin Cebel camileri de zarar gördü. İsrail ordusu, hava saldırılarının yanı sıra bölgeye tanklarla da giriş yaptı.

Gazze'nin başka bir bölgesi olan Şati Mülteci Kampı'nda ise durum daha da vahim. İsrail ordusunun denizden yaptığı bombardıman sonrasında çok sayıda sivilin hayatını kaybettiği ancak kesin sayının tespit edilemediği bildiriliyor.

7 Ekim'den bu yana süregelen çatışmalarda, 14 bin 500'ü çocuk, 9 bin 560'ı kadın olmak üzere toplamda 33 bin 482 Filistinli'nin öldüğü, 76 bin 49 kişinin ise yaralandığı açıklandı. Hastane ve eğitim kurumlarının da hedef alındığı saldırılarda, sivil altyapı büyük zarar gördü.

Kaynak: AA-Anadolu Ajansı