İsrail ordusunun Gazze Şeridi'ne yönelik gece boyunca havadan, karadan ve denizden gerçekleştirdiği saldırılarda en az 19 kişi hayatını kaybetti. Saldırılar, bölgedeki insani felaketi derinleştirirken, özellikle çocuklar ve kadınlar büyük risk altında.

Filistin resmi ajansı WAFA'nın haberine göre, İsrail ordusunun Refah kentinde gerçekleştirdiği saldırılarda çok sayıda Filistinlinin cesedine ulaşıldı. Refah kentindeki saldırılarda 9'u çocuk olmak üzere en az 16 kişi hayatını kaybetti, birçok kişi de yaralandı.

Vanuatu Adaları’nda 6,3 Büyüklüğünde Deprem Vanuatu Adaları’nda 6,3 Büyüklüğünde Deprem

İsrail savaş uçaklarının Refah'ın merkezinde bulunan Şabura kampındaki bir eve yönelik saldırısı sonucunda ise aynı aileden 3 kişi yaşamını yitirdi, çok sayıda kişi de yaralandı. Ailelerin yaşadığı acı her geçen gün derinleşiyor.

Gazze Şeridi'ne yönelik saldırılarda 7 Ekim'den bu yana en az 14 bin 685'i çocuk, 9 bin 670'i kadın olmak üzere 34 bin 49 Filistinli hayatını kaybetti. 76 bin 901 kişi ise yaralandı. Enkaz altında hala binlerce kişinin olduğu belirtilirken, saldırılar sivil altyapıyı da hedef alarak hastane ve eğitim kurumlarını da tahrip ediyor.

Kaynak: AA-Anadolu Ajansı