İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya, Balıkesir merkezli düzenlenen "Mahzen-31" operasyonlarının başarıyla sonuçlandığını duyurdu. Operasyonlar kapsamında, elebaşılığını İsmail Yavuz'un yaptığı suç örgütünün üyelerinden 8'i yakalandı.

Operasyonlar sonucunda ele geçirilen bilgilere göre, suç örgütü üyeleri "uyuşturucu veya uyarıcı madde imal ve ticareti, kişiyi hürriyetinden yoksun kılma, yağma ve hırsızlık" gibi suçları örgütlü bir şekilde işliyordu. Ayrıca, borçlandırma yoluyla alıkoyma, silahla tehdit ve darp, gasp ve hırsızlık gibi suçlar da örgütün faaliyet alanına giriyordu.

Bayram Tatilinde Fahiş Fiyattan Bilet Satışına Karşı Sıkı Denetimler Bayram Tatilinde Fahiş Fiyattan Bilet Satışına Karşı Sıkı Denetimler

Operasyonlar sırasında, av tüfekleri, çeşitli miktarlarda uyuşturucu madde ve suçta kullanılan çok sayıda cep telefonu ele geçirildi. İçişleri Bakanı Yerlikaya, operasyonları gerçekleştiren Kepsut Cumhuriyet Başsavcılığı ve jandarma birimlerini tebrik ederek, organize suç örgütlerine göz açtırmayacaklarını vurguladı.

Kaynak: AA-Anadolu Ajansı