İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya'nın açıklamasına göre, Hatay Cumhuriyet Başsavcılığı ve Jandarma Genel Komutanlığı KOM Daire Başkanlığı koordinasyonunda gerçekleştirilen operasyonlar, Hatay merkezli olarak Ankara, Antalya, Mersin, Nevşehir, Sivas ve Şanlıurfa'da gerçekleştirildi. Elebaşları İsmail Azar ve Hamza Mutlu'nun da aralarında bulunduğu 51 şüpheli gözaltına alındı.

Şüphelilerin işlediği suçlar arasında nitelikli dolandırıcılık, resmi belgede sahtecilik, rüşvet, kişisel verilerin hukuka aykırı kullanılması ve vergi usul kanununa muhalefet gibi suçlar bulunuyor.

Ayrıca MASAK ve SGK Adana Sağlık Denetim Birimi'nin ortak çalışmasıyla 6 bin 532 noter onaylı vekaletnamenin organize suç örgütlerinin faaliyetlerinde kullanıldığını ve yaklaşık 1 milyar riyal zarara yol açtığını belirtti.

Bakan Yerlikaya şunları söyledi:

"Aziz milletimizin bilmesini isterim ki, suçta kibirlenenler, halkımızın huzurunu kaçıranlar, organize suç örgütleri ve çeteler, kazdıkları kuyulara düşecekler. Onların oyunlarını bir bir bozacağız. Hangi büyüklükte olursa olsun organize suç örgütlerini çökertip, adalete teslim etmeye kararlıyız. Hatay Cumhuriyet Başsavcılığımızı, operasyonları gerçekleştiren kahraman jandarmamızı ve operasyonlara destek veren MASAK ve SGK denetim ekibini tebrik ediyorum. Allah ayağınıza taş değdirmesin. Milletimizin duası sizinle."

Kaynak: AA-Anadolu Ajansı