Kırmızı Bültenle Aranan Şüpheli Tutuklandı Kırmızı Bültenle Aranan Şüpheli Tutuklandı

İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya'nın açıklamasına göre, "Kafes-38" operasyonu kapsamında Balıkesir ve Tekirdağ'da organize suç örgütü elebaşılığını yapan Cengiz Güven ve Nevzat Halitoğlu'nun da aralarında bulunduğu toplam 16 şüpheli yakalandı. Operasyon, Cumhuriyet başsavcılıkları ve Jandarma Genel Komutanlığı KOM Daire Başkanlığı tarafından koordine edildi.

Bakan Yerlikaya, operasyonla ilgili yaptığı açıklamada, suç örgütünün faaliyetleri hakkında detaylı bilgi verdi. Örgütün, ekonomik sıkıntıda olan vatandaşlara faizle borç para vererek borç miktarını artırarak tehdit ve şiddet uygulayarak mal varlıklarına el koyduğunu belirtti. Ayrıca, uyuşturucu imal ve ticareti ile silah ve mühimmat kaçakçılığı gibi suçlarla da ilişkilendirildi.

Operasyonlar sonucunda, suçtan elde edildiği değerlendirilen 58 milyon lira değerindeki mal varlığına ilişkin tedbir kararı uygulanması için çalışma başlatıldı. Ayrıca, 312 senet, 5 çek, muhtelif miktarda uyuşturucu madde ve çok miktarda para, tapu, silah ve mühimmata da el konulduğu belirtildi.

Kaynak: AA