Pençe-Kilit Operasyonu'nda görev yaparken şehit olan Piyade Sözleşmeli Er Salih Ay, memleketi Erzincan'da yapılan törenle son yolculuğuna uğurlandı. Türk bayrağına sarılı naaşı, dualar eşliğinde askeri törenle Garnizon Şehitliği'ne defnedildi.

Şehidin Türk bayrağına sarılı naaşı, Şırnak'taki törenin ardından askeri uçakla Erzincan Yıldırım Akbulut Havalimanı'na getirildi. Burada düzenlenen törenle naaşı cenaze aracına konularak, Kavakyolu Mahallesi'nde bulunan babaevine götürüldü.

İkindi vakti Terzibaba Camii'nde düzenlenen törene; İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya, Vali Hamza Aydoğdu, 3. Ordu Komutanı Korgeneral Veli Tarakcı ve diğer devlet yetkilileri ile çok sayıda vatandaş katıldı. Camide Müftü Muharrem Gül'ün okuduğu dua ve cenaze namazının ardından, şehit Salih Ay'ın Türk bayrağına sarılı naaşı, Garnizon Şehitliği'nde toprağa verildi.

Törene katılanlar arasında, şehidin annesi Mediha Ay, ailesi, yakınları, devlet yetkilileri, askeri erkan ve vatandaşlar yer aldı. Şehidin babası Atilla Ay'a, Bakan Yerlikaya ve Korgeneral Tarakcı, tören boyunca yanında durarak destek oldular.

36 Düzensiz Göçmen Kurtarıldı 36 Düzensiz Göçmen Kurtarıldı

Milli Savunma Bakanlığı daha önce yaptığı açıklamada, Pençe-Kilit Operasyonu bölgesinde PKK terör örgütü mensuplarınca bir üsse sızma girişiminde bulunulduğunu, çıkan çatışmada Salih Ay'ın şehit olduğunu ve 6 teröristin etkisiz hale getirildiğini duyurmuştu.

Kaynak: AA-Anadolu Ajansı